TECHNIKA A VYBAVENÍ

Zásahová jednotka SDH města Jindřichův Hradec má v současné době 2 zásahová vozidla, cisternu Tatra 148 a  technický automobil Renault Master s přívěsem. Obě vozidla jsou majetkem města. Jednotka je dále vybavena požárními agregáty, vzduchovými dýchacími přístroji, motorovou pilou a dalším nezbytným vybavením.

DA L 1 Z - Renault Master

img_8835.jpg

Dopravní automobil Renault Master byl pořízen 26.srpna roku 2010. Do ostrého provozu bylo vozidlo zařazeno v září roku 2010, kdy bylo kompletně dovybaveno potřebným příslušenstvím. Vozidlo bylo zakoupeno za podstatné podpory Jindřichohradeckého městského úřadu, která vozidlo financovala ze svých prostředků. Pro úsporu finančních prostředků dělali členové jednotky některé části vestavby svépomocí.

Základem požární výbavy vozidla je :

• vysavač na bodavý hmyz  zn. husqvarna
  • motorová pila zn. HUSQVARNA, ochranná přilba, přetlačná lopatka s obracákem
  • elektrocentrála zn. HERON s 2 ks osvětlovací techniky 500W a prodlužovacími kabely
  • 3x dýchací přístroj Saturn S - 5 s ochrannými maskami CM 5
  • kalové čerpadlo
  • bourací sekera
  • 2x sekera zn. FISKARS
  • krompáč, lopata, koště
  • přejezdové můstky
  • 3x dopravní kužel
  • záchrannářský batoh, deka
  • dvoudílný hliníkový žebřík
  • dvoudílná tyč (v zimním období používaná ke schazování převislých rampouchů ze střech)
  • lezecké vybavení
  • lana na záchranu tonoucích
  • ochranné prostředky (rukavice, holínky, lováky)
  • 3x ochranné obleky SUNIT IV
  • 2x ochranná kukla proti bodavému hmyzu
  • spreje proti bodavému hmyzu + pytle

Předurčení vozidla :

• doprava hasičů na místo události
  • technický speciál pro řešení událostí (čerpání vody, odstranění překážek z komunikací)
  • doprava osob při ochraně obyvatelstva
  • doprava družstava při požárním sportu

Přívěs VZ 31 - 1,6 x 3,0 x 1,4 m

img_0039.jpg

Přívěs je vybaven plachtou pevného provedení, lanem na zajištění, rezervním kolem, 6 úchytů v podlaze,opěrným kolečkem a vzadu jsou 2 opěrné nohy.Speciální přívěs pro hasiče.

Základem požární výbavy přívěsu je :

• přenosná motorová stříkačka zn. TOHATSU
  • 2x savice 2,5 m
  • 14x hadice B, C
  • různé požární armatury
  • přejezdové můstky
  • bourací sekera, motyko-sekera
  • záchranná lana
  • plovoucí čerpadlo Niagára

Předurčení přívěsu :

• doprava materiálu pro družstvo při požárním sportu
  • doprava humanitárního materiálu při ochraně obyvatel