Dne 11. ledna 2019 se od 18 hodin konala v klubovně dobrovolných hasičů Výroční schůze SDH Jindřichův Hradec. Jednání vedl člen SDH Jindřichův Hradec pan Oldřich Pánek.

Mezi dobrovolné hasiče zavítala z vedení města místostarostka Ing. Magda Blížilová. Dobrovolní hasiči přivítali také ředitele HZS JčK ÚO Jindřichův Hradec plk. Ing. Lukáše Janka a člena Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec a zároveň starostu Okresního sdružení hasičů ČMS Jindřichův Hradec Josefa Mihala. Minutou ticha byla uctěna památka zemřelých členů SDH Jindřichův Hradec.

Všichni přítomní byli seznámeni slovy pana starosty sboru Jaroslavem Chalupským s činností Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec,  s činností Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec seznámil přítomné velitel jednotky Lubomír Beran, o hospodaření SDH Jindřichův Hradec přednesla revizní zprávu Kateřina Svobodová. Informace, jak si vedlo sportovní družstvo mužů v uplynulém roce podal vedoucí sportovního družstva Jiří Škrabálek. Nechyběl ani Plán akcí a činnosti na rok 2019.

Petr Řezáč byl představen a přijat za řádného člena Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec.

Následovalo udělení ohodnocení členům SDH Jindřichův Hradec. Za věrnost 10 let byli ohodnoceni Michal Ambrož, Ivo Mihal a Jan Zavadil. Za věrnost 60 let byl ohodnocen pan Ladislav Šenkýř. Čestné uznání Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec obdrželi Zuzana Ambrožová, Miroslav Bachorík, David Bušta, Jan Dvořák, Laura Heřmánková, Milan Mikulec, Eva Mikulcová a Tomáš Valda. Čestné uznání Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jindřichův Hradec obdrželi Helena Chalupská, Miroslava Kadeřábková a Jiří Škrabálek. Medaili Za příkladnou práci dostali Jaroslav Neubauer a Vladimír Pavlík starší. Medaili převzal syn Vladimír Pavlík mladší. Medaili Za zásluhy obdrželi Dušan Beran a Josef Lamač.

Během diskuze vystoupili pan Ladislav Šenkýř, ředitel HZS Jihočeského kraje ÚO Jindřichův Hradec, starosta OSH ČMS Jindřichův Hradec a další členové sboru.

Po oficiální části výroční schůze následovala výborná večeře a volná zábava všech přítomných.